MLÁDEŽ: Mladší žáci B vysoko zvítězili v Uničově

MLADŠÍ ŽÁCI B (ročník 2013)

HC Uničov vs. HOKEJ Uherský Ostroh 5:17 (3:3, 1:6, 1:8)

www.hokejostroh.czBranky a nahrávky: 6. Ovčačík (Baláž), 18. Baláž (Poledna), 18. Baláž (Seidlman), 40. Baláž (Poledna), 57. Baláž (Fibigrová) – 4. Solovjov (Fiala), 14. Fiala, 18. Fiala (Zsoldos), 21. Fiala (Marta), 26. Klauda (Zsoldos), 33. Zsoldos (Fiala, Klauda), 33. Šudřich (Solovjov), 35. Klauda (Zsoldos, Fiala), 36. Ondruš (Šudřich, Klaudová), 41. Zsoldos (Fiala), 46. Šudřich (Ondruš, Klaudová), 48. Klauda (Fiala), 49. Fiala (Zsoldos, Klauda), 52. Ondruš (Klaudová), 57. Zsoldos (Fiala), 59. Solovjov (Ondruš), 60. Klauda (Zsoldos, Fiala)

KOMENTÁŘ TRENÉRŮ K ZÁPASU:

www.hokejostroh.cz„Do dalekého Uničova odjeli o víkendu mladší žáci B posílení o tři hráče ročníku 2012 (Uničov má tým složený z 2013+12, takže nám pravidla dovolují přibrat taky do týmu naše hráče ročníku 2012). V posledním kole Uničov porazil vysoko Tigers Zlín, a tak náš tým očekával velký boj. První třetina byla naprosto vyrovnaná, kdy se hra pravidelně přelévala z jedné strany na druhou. Oba týmy střídaly světlé chvilky se špatnými a dá se říct, že v tomto to bylo spravedlivě 50 na 50. Po první třetině 3:3 se trenéři Klauda a Zalubil rozhodli udělat šest změn v sestavě. Prohodili se někteří obránci s útočníky a posunula naše síla hlavně do prvních dvou pětek (prostě hrajeme pro zábavu, ale chceme vyhrát). Od první minuty druhé třetiny se hra výrazně změnila a na hřišti jako by byl jiný tým. První útok ve složení Zsoldoš - Klauda - Fiala, který byl podpořený velmi dobrou hrou a rozehrávkou obránců Marta - Kujíček předváděli krásné akce až do konce zápasu. Čím déle se hrálo, tím lépe hra vypadala. Kluci hráli spolu poprvé v životě, ale za některé gólové situace do prázdné branky by se nemuseli stydět ani hráči starších žáků. Několikrát byla vidět součinnost celé pětky na finální brance. K nim se přidal i nově složený druhý útok Ondruš - Šudřich - Solovjov a opět podpořený velmi dobře hrající obranou Bilavčík - Klaudová. Naší druhé pětky byl od 2 třetiny taky plný led a zaslouženě se začali od 30. minuty prosazovat i gólově. Přímočaré akce, rychlý přechod přes střední pásmo a důrazné zakončení, to byla hlavní zbraň naší druhé pětky. Naše třetí pětka se ale nedala zahanbit. Ve složení Urban - Mertová - Bršlík a obrana Zalubil - Svoboda dokázali několikrát ubránit nejlepší hráče Uničova a dostali se několikrát do 100% šance.  Tady už chybělo jen přesnější zakončení. Pochvalu zaslouží i za velmi dobře odehrané a ubráněné oslabení. Zkrátka a dobře, na vysokém vítězství se podílel celý tým, a to včetně velmi dobře chytajícího Filipa Bendy. Sportovně, ale musíme uznat, že Uničov nebyl tentokrát v nejsilnější sestavě. Své dva nejlepší hráče 2012 poslal hrát za starší žáky a naši hráči ročníku 2012 Solovjov, Kujíček a hlavně Jakub Fiala odehráli opravdu velmi povedené utkání. Na druhou stranu za nás naskočili čtyři hráči ročníku 2014 a za Uničov pouze jeden.“