ROZHOVORY: Ostrožští odchovanci nastupují v extralize dorostu

Přinášíme rozhovory s odchovanci ostrožského hokeje, kteří patří do skupiny silných ročníků 2007 a 2008. Vojtěch Kočica, Adam Korbel, Adam Dobřecký, Filip Vlk a Marek Wasserbauer jsou talentovaní hráči, kteří nastupují v nejvyšší české lize v kategorii dorost. Někteří už dokonce získali šanci zahrát si za českou reprezentaci U16.

www.hokejostroh.czVojtěch Kočica:

www.hokejostroh.czPatnáctiletý útočník Vojtěch Kočica v současnosti nastupuje v týmu Berani Zlín, který působí v extralize dorostu.

Jak se aktuálně daří tvému týmu v soutěži?
Bohužel, po základní části se nám nepodařilo postoupit do skupiny o pořadí v play-off a nadstavbu tedy hrajeme ve skupině o účast v play-off. Osobně jsem ale spokojený, jsme tu dobrá parta, jako prvoročák nastupuji pravidelně a odehrál jsem všechny extraligové zápasy.

Jaký to byl pocit, když jsi poprvé hrál za zlínské Berany?
První soutěžní zápas byl vydařený, přihrál jsem na dva góly a vyhráli jsme. Byl to dobrý pocit.

Máš nějaký hokejový vzor? Kdo to je a co na něm obdivuješ?
Sleduji hlavně mladé hráče, především Connora Bedarda. Líbí se mi jeho přehled na ledě, jak tvoří hru a připravuje šance, jak pracuje s pukem.

Jak stíháš skloubit hokej se školou?
Vybral jsem si celkem náročnou SPŠ ve Zlíně, ale zvládám to dobře. Ve škole se mi líbí, i když ze začátku školního roku nebylo úplně snadné v nové městě, nové škole a novém klubu všechno skloubit.

Jaké jsou tvé plány do budoucna?
V příštím roce chci potvrdit svoji pozici v týmu extraligového dorostu a pak se pokusím dostat do sestavy juniorky. Po skončení střední školy bych rád odjel do zahraničí, láká mě třeba Švýcarsko. 

Adam Korbel:

www.hokejostroh.czObránce Adam Korbel má šestnáct let a nastupuje za HC RT Torax Poruba. Tým působí v extralize dorostu a funkci hlavního trenéra zastává olympijský vítěz z Nagana David Moravec.

Jak se aktuálně daří tvému týmu v soutěži?
Aktuálně hrajeme o účast v play-off a jsme na 8. pozici s tím, že máme odehrané teprve 2 zápasy. Jednu výhru a jednu prohru, určitě se budeme chtít posunout. Začátek sezóny nám moc nevyšel, tým se dlouho hledal… Teď ale cítím, že jdeme nahoru, hlavně nás drží nad vodou dobře chytající brankář Honza Láryš, který dostal pozvánku do reprezentace.

Jaký to byl pocit, když jsi poprvé hrál zápas vyšší soutěže za Porubu?
Tak můj první zápas v extralize jsem vnímal úplně v pohodě s klidnou hlavou a hrál tak, jak mám, protože před sezónou bylo hodně zápasů a turnajů, tam byla nervozita, protože nás bylo v Porubě čtyřicet hráčů. Postupně se vyřazovalo, až nás zůstalo dvacet.

Máš nějaký hokejový vzor? Kdo to je a co na něm obdivuješ? 
Je to Cale Makar, obránce, který hraje v NHL za tým Colorado Avalanche, líbÍ se mi jeho styl hry a jeho dovednosti jsou hodně dobré...

Jak stíháš skloubit hokej se školou?
Studuji na Střední odborné škole požární ochrany ve Frýdku-Místku na obor hasič ... Bohužel do Poruby musím cestovat hromadnou dopravou, tak jsem stále na cestách… Tím že máme trénink skoro každý den tak je to náročnější, ale zvládnout se to dá.

Jaké jsou tvé plány do budoucna?
Plány do budoucna nemám moc jasné, soustředím se na současnost a na to, co mě čeká v sezóně 2023/24.

Adam Dobřecký:

www.hokejostroh.czŠestnáctiletý útočník Adam Dobřecký nastupuje za HC ZUBR Přerov v extralize dorostu. Jelikož se tým po základní části s Přerovem dostal do první pětice ELD a má tak zajištěno play off, byl Adam poslán do konce ledna 2024 na hostování do brněnské Komety, která bojuje o zbývající dvě místa.

Jak se aktuálně daří tvému týmu v soutěži?
V Přerově máme výbornou sezónu, skončili jsme na krásném 5. místě v základní části, které zajištuje play-off. V sezóně jsme porazili všechny velké soupeře Kometu Brno, Třinec, Zlín, Jihlavu, Pardubice,  Hradec Králové, Olomouc, Porubu nebo Vítkovice. Docela se dařilo naší první lajně, kde hraji společně s Ostrožany Filipem Vlkem a Markem Wasserbauerem, který se ale bohužel zranil a sezóna pro něho skončila.

Jaký to byl pocit, když jsi poprvé hrál za českou reprezentaci?
Za reprezentaci ČR v kategorii U16 jsem nastoupil loni proti Švédsku a Finsku. Byl to neskutečný zážitek, vrchol, co v tomto věku můžete dosáhnout. Byl jsem z toho nervózní, ale zjistil jsem, že ti Švédové a Fini byli stejní kluci, jako my…

Máš nějaký hokejový vzor? Kdo to je a co na něm obdivuješ?
Když jsem s hokejem začínal, byl to můj táta, který mě k hokeji přivedl a do starších žáků trénoval. Ze současných hráčů se mi vždy líbil Patrick Kane z Blackhawks Chicago, který dobře bruslí, hraje kombinační hokej, umí nahrát i dát gól nebo z mladých hráčů Adam Fantilli z Blue Jackets, který hraje centra jako já.

Jak stíháš skloubit hokej se školou?
Od září chodím na Gymnázium ve Staré Městě a do Přerova každý den vlakem dojíždím. Je to časově náročné, ale dá se to stihnout. Už tak do Přerova jezdím třetím rokem, takže jsem si zvykl. Teď je to náročnější dojíždět na Kometu do Brna, ale zatím to zvládám. Ve škole problémy se známkami nemám, musím jen dohnat, co zameškám kvůli tréninkům a zápasům.

Jaké jsou tvé plány do budoucna?
To se uvidí. Zatím hraji v Přerově za dorost a hrál jsem už i za extraligovou juniorku a co bude dál, uvidíme. První musím dokončit Gymnázium a odmaturovat.

Filip Vlk:

www.hokejostroh.czPatnáctiletý útočník Filip Vlk v současnosti hraje za tým HC ZUBR Přerov nadstavbu extraligy dorostu. Šanci už získal i v reprezentačním týmu.

Jak se aktuálně daří tvému týmu v soutěži?
Po základní části jsme skončili pátí a postoupili jsme do play-off.

Jaký to byl pocit, když jsi poprvé hrál za reprezentaci?
V reprezentaci jsem teď hrál na turnaji pěti zemí ve Švýcarsku a byla to pro mě čest a velká zkušenost. Doufám, že se tam dostanu i na další reprezentační akce.

Máš nějaký hokejový vzor? Kdo to je a co na něm obdivuješ?
Mám dva hokejové vzory. Je to Connor Bedard a Jack Hughes a líbí se mi na nic hlavně jejich střela a to, jak tvoří hru.

Jak stíháš skloubit hokej se školou?
Musím říct, že to není až tak snadné, ale se školou jsem na tom v pohodě.

Jaké jsou tvé plány do budoucna?
Můj plán je dělat maximum pro to, abych byl nejlepší.

Marek Wasserbauer:

www.hokejostroh.czŠestnáctiletý Marek Wasserbauer v letošní sezóně nastupuje jako obránce v týmu HC Zubr Přerov, který působí v extralize dorostu. Kvůli zranění musel však sezónu předčasně ukončit.

Jak se aktuálně daří tvému týmu v soutěži?
S týmem se nám podařilo vybojovat play-off.

Jaký to byl pocit, když jsi poprvé hrál extraligu za Přerov?
Byl jsem opravdu velmi rád, že můžu hrát nejvyšší hokejovou soutěž dorostu v ČR.

Máš nějaký hokejový vzor? Kdo to je a co na něm obdivuješ?
Mým hokejovým vzorem je Alexandr Ovečkin. Obdivuji na něm hlavně tvrdou hru.

Jak stíháš skloubit hokej se školou?
Moje škola spolupracuje s hokejovým klubem, takže mám určité výhody a stíhat se to dá.

Jaké jsou tvé plány do budoucna?
Můj plán je být zdravý a hrát hokej na nejvyšší úrovni.