Čtvrtá třída zakončila sezónu skvělým výkonem na turnaji v Trnavě

Čtvrtá třída předvedla v Trnavě překvapivé výkony. V prestižním mezinárodním turnaji TIRNAVIA SUPER CUP 2024 v konkurenci 24 týmů skončila na konečném čtvrtém místě. Sezónu děti zakončily úspěšným víkendem.

www.hokejostroh.czV sobotu 6. a v neděli 7. dubna 2024 se uskutečnil v Trnavě výběrový mezinárodní turnaj čtvrtých tříd TIRNAVIA SUPER CUP 2024. Bitvy o trnavský pohár se zúčastnilo celkem 24 týmů z Česka, Slovenska, Maďarska a Rakouska. Za hranice se vypravily i naše děti, které společně s Uherským Hradištěm, Kopřivnicí a Horním Benešovem reprezentovaly na turnaji Českou republiku.

Úroveň turnaje byla opravdu vysoká, hrálo se dva dny nepřetržitě na dvou trnavských hokejových halách a základní část byla rozdělena do čtyř skupin. V základní části HOKEJ Uherský Ostroh vyzval týmy HC Slovan Bratislava, HO Hamíkovo, MŠK Púchov, HK Považská Bystrica a HC Zlaté Moravce. Ve skupině jsme skončili na třetím místě a postoupili do skupiny finálové, ve které se rozhodovalo o účasti nejlepších osmi týmů v play-off.

www.hokejostroh.czVe finálové skupině se Ostrožané utkali s týmy HC Lamač Bratislava, Vienna Capitals, HC Uherské Hradiště, Vlci Žilina a HO Hamíkovo. Po prvních zápasech ve skupině asi jen málokdo očekával postup do nejlepší osmičky. Prohra s Uherským Hradištěm i týmem HO Hamíkovo. Děti ale předvedly skvělé bojovné výkony v utkáních proti Vídni, Bratislavě a Žilině, čímž si zajistily postup do play-off ze čtvrtého místa.

www.hokejostroh.czPlay-off už by mohlo být v tak silné konkurenci bráno jako úspěch, nicméně cesta našeho týmu se nezastavila ani ve čtvrtfinále. Ostrožská čtvrtá třída s přehledem vyřadila tým MŠK Púchov, který vstupoval do čtvrtfinále jako favorit na postup. Po náročných zápasech se ale i na našich dětech začala projevovat únava. V semifinále jsme narazili na tradičního rivala z Uherského Hradiště. Touha vrátit soupeři porážku z finálové skupiny se tentokrát nevyplnila. Uherské Hradiště postoupilo do finále a na náš tým čekal souboj o třetí místo proti HO Hamíkovo. Namotivovat děti po prohraném semifinále nebyl lehký úkol. Trenéři a hlasití rodiče ale hráče stále hnali vpřed, a i přes vyčerpání veškerých sil děti odehrály naprosto vyrovnané utkání. Po základní hrací době zůstal stav nerozhodný 2:2. Nerozhodly ani tři samostatné nájezdy. Následovala proto „náhlá smrt“, ve které byl úspěšnější soupeř a za těsné vítězství bere bronzové medaile.

Náš tým se musí spokojit se čtvrtým místem. Turnaj jsme nezakončili vítězně, ale všechny děti si zaslouží velký obdiv a pochvalu za předvedené bojovné a týmové výkony. Čtvrté místo bereme jako úspěch a možná i jako překvapení, v silné konkurenci si ostrožská čtvrtá třída vedla skvěle.

Turnaj vyhrála Žilina, která za celý turnaj zaznamenala pouze jednu prohru, a to právě s Uherským Ostrohem. Na druhém místě Uherské Hradiště, bronz patří týmu HO Hamíkovo. Na pátem místě skončil Púchov, který za celé dva dny prohrál, stejně jako Žilina, jen jeden zápas, čtvrtfinále proti Uherskému Ostrohu.

Víkendový turnaj v Trnavě můžeme zhodnotit za čtvrtou třídu jako skvělé zakončení hokejové sezóny, které si společně užily jak děti, tak i rodiče a trenéři.
www.hokejostroh.czwww.hokejostroh.czwww.hokejostroh.cz

 

 

 

 

 

ÚČASTNÍCI TURNAJE: TJ Horní Benešov, Vienna Capitals, HC Lamač Bratislava, Vlci Žilina (A, B), HK Spartak Dubnica, HK Gladiators Trnava, HC Kopřivnice, HC Gyor ETO, HK Havrani Piešťany, MMHK Nitra, Hoba Bratislava, HC Uherské Hradiště, Girls Team Slovakia, MŠHK Prievidza, HC Slovan Bratislava (A, B), MHKM Skalica, HC Dukla Trenčín, HOKEJ Uherský Ostroh, HO Hamíkovo, MŠK Púchov, HK 95 Považská Bystrica, HC Zlaté Moravce

UMÍSTĚNÍ TOP 5:
1. MÍSTO - Vlci Žilina
2. MÍSTO - HC Uherské Hradiště
3. MÍSTO - HO Hamíkovo
4. MÍSTO - HOKEJ Uherský Ostroh
5. MÍSTO - MŠK Púchov

www.hokejostroh.cz