Blíží se oslavy 90 let ostrožského hokeje

A2 90let komplet 1aKdyž na přelomu let 1929/30 průkopníci ledního hokeje zaregistrovali sportovní klub s hrdým názvem Viktoria Uherský Ostroh, nikdo z nich asi netušil, že se tento hokejový klub dožije úctyhodného věku 90 let. Během této doby prošla celá země mnoha etapami vývoje, a proto i klub procházel tato období s různě pozměněnými názvy, ale všichni ostrožští hokejoví nadšenci navazovali na bohaté tradice započaté právě SK Viktorií Uherský Ostroh.106

Na tuto historickou tradici nyní navazuje i náš hokejový klub HOKEJ Uherský Ostroh, z.s., který by chtěl touto cestou poděkovat všem obětavým lidem, kteří pomáhali během této dlouhé doby rozvíjet hokejový život v našem milovaném městě Uherském Ostrohu.

Právě všem těmto okamžikům a všem výjimečným hokejistům, trenérům, činovníkům, fanouškům a podporovatelům bychom chtěli vzdát hold při oslavách 90 let ostrožského hokeje, které proběhnou o víkendu 22. - 24. listopadu, kdy se uskuteční celá řada výjimečných akcí.

Tou hlavní je exhibiční utkání Ostrožského výběru s Legendami Zlína.

Na obou stranách se představí celá řada skvělých hokejistů. Na té naší vedle sebe nastoupí bratři Němčičtí, účast přislíbili Michal Vodný a Luba Kovařík, ostrožské retro dresy navlékne několik generací hráčů, co nám svým hokejovým uměním dělali radost, brankoviště bude hájit Jarda Miklenda a Viktor Valúch. Na straně Legend se můžeme těšit na Jardu Balaštíka, Petra Lešku, Rosťu Vlacha, Miloše Gureně, Ondru Veselého, v brance bude čapat nám dobře známý Petr Tuček.

Během sportovního večera proběhne autogramiáda bývalých reprezentantů a určitě unebude chybět nějaké zajímavé překvapení.

V sobotu bude pro nejmenší děti připraven Karneval na ledě s Brusličkou a hokejový turnaj minipřípravky.

Nedělní odpoledne završí oslavy domácí mistrovské utkání týmu mužů HOKEJ Uherský Ostroh proti HC Spartak Velká Bíteš.

 

Dovolte mi abych Vás touto cestou pozval na oslavy 90 let ostrožského hokeje.

                                                                                                                                                 Bronislav Zápařka, generální manažer HOKEJ Uherský Ostroh