Páteční exhibiční utkání bylo oslavou hokeje

PB221378Kdo nepřišel v pátek na zimní stadion v Uherském Ostrohu může toho litovat... Proběhl tam totiž, v rámci oslav 90 let ostrožského hokeje, exhibiční zápas Ostrožského výběru proti Legendám Zlína, který nadchl všechny přítomé a byl opravdovou oslavou hokeje. Oba týmy nastoupili ve speciálně vyrobených retro dresech, které byly kopiemi svetrů slavné Viktorie Uh.Ostroh ze čtyřicátých let a dres Legend Zlína navazoval na tradici dresů SK Baťa Zlín z téže doby.

V exhibici padlo hned 23 branek a bylo úžasné sledovat, jaká hokejová kouzla ještě svedou Petr Leška, Jarda Balaštík, Rosťa Vlach, Tomáš Němčický a vlastně všichni hokejisté, co se v obou týmech na ledě pohybovali. Hrál se bezstarostný, líbivý hokej a jen chudáci brankáři častokráte zůstali na holičkách, když je prostupné obrany nechávali vyniknout. Všichni tři - Petr Tuček, Viktor Valúch a Jarda Miklenda, museli několikrát vytahovat čarovné zákroky, aby puk neskončil za jejich zády v síti.

O přestávkách mohli diváci shlédout ukázku hokeje nové nastupující generace malých ostrožských plejerů 4. a 5. tříd, nebo si nechat podepsat kartičku v autogramiádě od bývalých reprezentantů.  

Samotné utkání skončilo remízou 9 : 9, a tak hlavní rozhodčí Laďa Netopil, po dohodě s trenéry obou mužstev, nechal rozhodnout o vítězi samostatné nájezdy. V nich byl úspěšnější ostrožský výběr, když jeho hráči z pěti nájezdů proměnili tři a na zlínské straně se to podařilo pouze dvěma aktérům.PB221381

Závěrená děkovačka všech PÁNŮ HOKEJISTŮ, umocněná písní "Aj tak sme stále frajeri", před bouřlivě tleskajícímÍ více jak sedmi stovkami diváků, byla krásnou tečkou za povedenou akcí.

Velké poděkování pak patří všem lidem, co se podíleli na zdárném provedení hokejového galapředstavení.

PB221484Hokejový večer ale pro mnohé ještě nekončil. Následovalo slavnostní zasedání ostrožských hokejistů v sále restaurace Pod Lipami. Více jak stovka pozvaných mohla shlédnout připravenou výstavu fotografií z 90 leté historie našeho hokeje.  Různé generace hráčů se tak mohly zastavit u dobových snímků a zavzpomínat na zašlé, ale krásné časy, spojené s hraním hokeje v Uherském Ostrohu. 

PB221487Výkonný výbor HOKEJ Uherský Ostroh ve spolupráci s vedením Města Uherský Ostroh ocenil 21 zasloužilých ostrožských hokejistů Čestným uznáním a drobnými dárky. Závěrem přednesl svou vzpomínku pan Jaroslav Pavlica. Mezi oceněnými byl také nejstarší člen ostrožského hokeje pan Drahomír Příleský, který si převzal ocenění v 93 letech osobně za potlesku všech přítomných. Poté následovalo pohoštění a povídání o historii a budoucnosti hokeje.

Hokejový páteční den tak končil pro mnohé až v sobotu... Ale fakticky stál za to...

Ocenění členové ostrožského hokeje ČESTNÝM UZNÁNÍM:

Příleský Drahomír, Ing.Titl Pavel, Ing. Kosík Miroslav, Vaďura Pavel, Procházka Lubomír, Malůš Antonín, Foret Miroslav, Ing. Miklenda Jaroslav, Zalubil František, Klauda Oldřich, Němčický František, Pavlica Jaroslav, Kučera Radomil, Beneš Karel, Beneš Josef, Kovařík Lubomír, Vaněk Bohumír, Mgr. Vaněk Vlastimil, Ing. Vaněk František, Kožela Bohumil a Zajíček Jan. 

PB221363PB221369PB221470PB221389  PB221418