Bezpečnostní rada státu zakázala sportovní akce s účastí nad 100 osob

6218277 koronavirus v0Vláda od úterního večera zakazuje všechny sportovní, kulturní, náboženské i umělecké akce s účastí nad 100 osob. Zároveň uzavřela základní a střední školy a zavřené budou i univerzity. Zatím není jasné, na jak dlouho. V úterý dopoledne o tom na tiskové konferenci po jednání Bezpečnostní rady státu informoval premiér Andrej Babiš (ANO).

„Vzhledem k vývoji epidemie v Evropě jsme se rozhodli k dalším mimořádným opatřením. S účinností od 10. března od 18 hodin se zakazují divadelní, hudební, filmová představení a sportovní, náboženské akce a umělecká představení přesahující účast 100 osob,” prohlásil na tiskové konferenci Babiš.

Opatření se dotkne pouze jednorázových akcí.

V rámci opatření Bezpečnostní rady státu se tedy ode dnešních 18:00 hodin až do odvolání zakázáno konání veřejných sportovních akcí nad 100 osob. Z tohoto důvodu se večer sejde Výkonný výbor HOKEJ Uherský Ostroh, z.s., po jehož jednání budeme informovat o tom, jak se opatření Vlády dotkne zápasů všech mužstev HOKEJ Uherský Ostroh a všech veřejných akcí plánovaných v nejbližším období na zimním stadionu v Uherském Ostrohu. To se také týká plánovaného Plesu hokejistů, který se měl uskutečnit v sobotu 21. března na sportovní hale v Uherském Ostrohu.

Děkujeme za pochopení.

Za HOKEJ Uherský Ostroh, z.s.

Lubomír Procházka - předseda

Bronislav Zápařka - generální manažer