Smuteční oznámení - zemřel předseda spolku Lubomír Procházka

LubaVčera odpoledne zasáhla ostrožský hokej velice smutná zpráva. Ve věku nedožitých 64 let náhle zemřel předseda hokejového klubu HOKEJ Uherský Ostroh, z.s. pan Lubomír Procházka. Ostrožskému hokeji odešla osobnost funkcionáře, který byl v posledních třiceti letech vůdčí osobou veškerého hokejového dění, a jež se zasloužil o to, že hokej v našem městě mohl oslavit v loňském roce své devadesátiny. 

V roce 1990 se stal prezidentem oddílu ledního hokeje TJ Lokomotivy Uherský Ostroh a v dobách nejtěžších dokázal, spolu se svými souputníky, udržet ostrožský mužský hokej v krajských soutěžích, i když byl u nás zimní stadion otevřený a provozovat tento sport na Jižní Moravě bylo z hlediska stálosti počasí nesmírně náročné.

V roce 2006 byl spoluzakladatelem nového občanského sdružení HOKEJ Uherský Ostroh a na první valné hromadě byl zvolen předsedou. Tuto funkci vykonával do posledního okamžiku svého života, naplno, tak jak to uměl... Miloval ostrožský hokej a jeho největší radostí byl tým mužů, kterému dělal vedoucího mužstva a poctivě otvíral dvířka při každém střídání, v každém zápase. Hráči ho měli rádi pro svůj kamarádský přístup, férovost a lásku k hokeji. Jeho historky při slavení vítězství byly legendární a každá generace hráčů je hltala...

Asi nejvíc šťastným ve svém životě jsem ho viděl při oslavách 90 let ostrožského hokej, které se moc vydařily a on byl spokojen, kolik lidí se sešlo na exhibičním utkání a poté na slavnostním zasedání v restauraci Pod Lipami. Tam jsme mohli společně vzdát hold všem generacím ostrožských hokejistů, trenérů, funkcionářů a poděkovat jim za  jejich práci pro hokejový klub. 

Nevím jak vyjádřit svou úctu k jeho osobě a práci pro náš klub. Byl nám kamarádem, spolupracovníkem, rádcem a mentorem, měl svůj nadhled podložený znalostmi a životními zkušenostmi a věděl, jak jednat s lidmi. Lze to říct snad jediným: "Lubo, moc Ti za všechno děkujeme a nikdy na Tebe nezapomeneme".

 

Hokejový klub HOKEJ Uherský Ostroh, z.s. vyjadřuje celé pozůstalé rodině úpřimnou soustrast a hodně síly k překonání toho jediného, co nemůžeme nikdy změnit...

ČEST JEHO PAMÁTCE.

 

P.S. Jeden moudrý člověk řekl: " Velikost člověka poznáte, až když tu není " a my teď zjišťujeme, jak moc nám Lubo chybíš!

 

Bronislav Zápařka - generální manažer HOKEJ Uherský Ostroh, z.s.