Schůzka účastníků KLM 2021/22 nastavila možný model soutěže

stridacky návrh1Středeční brněnská schůzka (9.6.2021) zástupců hokejových klubů, kteří chtějí startovat v Krajské lize mužů Jižní Moravy a Zlína v nadcházející sezóně, nastavila možné parametry soutěže. Je jasné, že všichni zástupci Zlínského kraje: Brumov- Bylnice, Kroměříž, Uherské Hradiště, Uherský Brod a Uherský Ostroh podali přihlášky v řádném termínu. A nejinak tomu je i u jihomoravských účastníků: Blansko, Boskovice, Břeclav, Hodonín a Rosice. Další tradiční zástupci Vysočiny: Moravské Budějovice a Velká Bíteš, kteří hrávali naši společnou soutěž, povolení od Krajského svazu Vysočiny nedostali a s největší pravděpodobností s námi pro letošek hrát nebudou. Další otázkou je působení nového týmu Zastávky, která by naopak chtěla hrát na Vysočině a Techniky Brno, jejíž obnovení činnosti v KLM je také dost možné.

Z těchto důvodů byly navrženy dva modely soutěží. Prvním je desetičlenný model ze stávajících přihlášených mužstev, kdy by se hrála dvojkolová společná základní část a poté dvojkolová nadstavba pouze v krajích. Body ze všech zápasů by se počítaly do společné tabulky. Na konci by pak 8 nejlepších týmů postupovalo do PLAY OFF. Pouze vítěz PO má právo postupu do kvalifikace o 2. Ligu.

Druhý model je tradiční. Všichni účastníci (od 11 do 14 týmu) by hráli společnou dvojkolovou soutěž z následným PLAY OFF. Postupovalo by vždy 8 týmů. A zase pouze vítěz má právo hrát o 2 Ligu.

ZAHÁJENÍ SOUTĚŽE: 18. září 2021 

KONEC ZÁKLADNÍ ČÁSTI, včetně případné NADSTAVBY:  13. února 2022   

ZAHÁJENÍ PLAY OFF: od 16. února 2022

KONEC PLAY OFF: 20.března 2022

Jak se celá situace nakonec vyvine budeme mít jasno v první polovině srpna, kdy o konečném modelu bude rozhodovat řídící soutěže.