Týden hokeje zaznamenal v Uherském Ostrohu velký úspěch

www.hokejostroh.czVe středu 23. listopadu přivítal zimní stadion v Uherském Ostrohu 11. ročník „Týdne hokeje“. Pro hokejový klub HOKEJ Uherský Ostroh je s ním spojená náborová akce „Pojď hrát hokej“ velmi důležitou pro získávání nových zájemců o bruslení a lední hokej. Cílem projektu „Týden hokeje“, který je pořádaný Českým hokejem a více jak stopadesáti kluby v celé České republice, je přiblížit populární kolektivní sport jak malým dětem, tak jejich rodičům.

HOKEJ Uherský Ostroh, pro který je výchova mládeže zásadní prioritou, si připravil na středeční odpoledne pro děti pestrý program. A tentokrát se jich na zimáku sešel překvapivý počet. Celkem se dnes zaregistrovalo 15 nových zájemců o lední hokej z Uherského Ostrohu a blízkého okolí.

www.hokejostroh.czVíce jak hodinový program začal nezbytnou registrací, kde děti obdržely dárky – hokejovou láhev, plakát národního týmu z mistrovství světa a drobné sladkosti. Byl jim zde také zapůjčen reprezentační hokejový dres, aby se cítili na ledě jako praví hokejisté. Rodiče vyplnili potřebné formuláře a dostali prezentaci v tištěné podobě, kde je vysvětleno, proč a jak začít hrát hokej a hlavně, že lední hokej na místní klubové úrovni není ekonomicky náročný a pro všechny by měl být hlavně smysluplnou zábavou.

Pro převlékání a přípravu na led byly nachystány dvě kabiny a mezitím se všichni mohli podívat na vzorový trénink hokejové přípravky, který probíhal na ledové ploše.

Na rolbou nažehlený led se šlo po nezbytném zkontrolování sportovní výbavy. Zde na děti čekalo deset klubových trenérů, včele se šéftrenérem mládeže Zbyňkem Žabčíkem. K ruce bylo několik malých pomocníků z řad hokejové přípravky a žáků. Samotný program na ledě provázela na sedmi stanovištích spousta bruslařské zábavy, her a dovednostních cvičení s hokejkou a pukem. Na jednom stanovišti si dokonce mohli hokejoví benjamínci zahrát svůj první zápas v minihokeji, na jiném se úplní začátečníci herní formou učili prvním bruslařským krůčkům pod vedením šéftrenéra mládeže a dalších dvou zkušených trenérů.

Závěrečné společné fotografování bylo bezvadnou tečkou za povedenou akcí. Rozzářené oči dětí, pochvalné ohlasy a zájem rodičů nám potvrdily správnost konání takových rozvojových sportovních projektů.

Hokejový klub HOKEJ Uherský Ostroh děkuje všem zúčastněným a určitě se budeme všichni těšit na další setkání zejména na trénincích naší Brusličky – školky bruslení a hokejové minipřípravky, která probíhá pravidelně každou sobotu od 9:00.

www.hokejostroh.cz